30 Nisan Kuaförler Günü Kutlu Olsun!

Değerli Meslektaşlarım, Üyelerimiz ve Dostlarım.. 

Geçen yıl duyurusunu yapmış olduğumuz Kuaförler Günü kutlaması çok ses getirmişti ve hem meslektaşlarımızdan hem de kamuoyundan ilgi görmüştü. Bu yıl kutlama yapma konusunda salonlarımız kapatıldığı için hüzünlü olsak da… İçimiz buruk olsa da bugünü atlamadan daha da özel yapmak istedik.

Bu özel günümüzü haklarını ödeyemeyeceğimiz sağlık çalışanlarına özel bir hediyeyle kutlamayı tercih ettik. Sektör olarak madden ve manen sıkıntılı bir dönem geçiriyor olsak da bu günler de geçecek. Önemli olan sağlığımız ve bunun için üstün çaba gösteren sağlık çalışanları… Hepsini salonlarımızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Hem sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyor hem de tüm meslektaşlarımızın Kuaförler Gününü kutluyoruz!

 

Diğer taraftan bugünün özelinde birkaç gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir Ticaret odalarında görev alan meslektaşımızla kuaför/berber salonlarının açılmasına ve açılış süreçlerine ilişkin detaylı bir çalışmayı ilgili mercilere ulaştırdık ve takip ediyoruz. Umudumuz salonlarımıza, iş arkadaşlarımıza ve misafirlerimize en kısa sürede ancak sağlık önlemleriyle dönmek.

 

Sizinle paylaşmak istediğim güzel haber ülkemizin artık 50 ülkenin üye olduğu OMC olarak bilinen Dünya Kuaförler Birliği’ne üyeliğidir. Türk kuaförlüğü de 74 yıllık bu birliğin içerisinde başvurumuzun ardından nihayet yer aldı.

Bugünden itibaren de artık üyesi olduğumuz OMC tarafından düzenlenen 6 kategoriye dağıtılacak toplam 30.000 dolar ödüllü yarışmaya ilişin bilgileri hem sosyal medya hesabımızda hem de medya da görme şansı bulacaksınız. İnşallah bir Türk meslektaşımız bu ödüllerden birini kazanma şansı bulacaktır.

Bir taraftan sağlık çalışanlarına sorumluluğumuzun diğer taraftan Dünya Kuaförler Birliği’ne üyeliğimizin 30 Nisan Kuaförler Gününü hepimiz için daha anlamlı kıldığı düşüncesiyle hepinizi; tüm meslektaşlarımı, ailelerini çalışanlarını ve mesleğimizi seçerek meslek liselerinde, yüksekokullarda öğrenim gören kuaför adaylarını sevgi ve saygıyla selamlarım.’