Kuaförler Derneği - STK / Kar Amacı Gütmeyen / Dernek

Hakkımızda.

YÖNETİM KURULU

Kuaförler Derneği, gönüllülük esasıyla kurulan ve mesleklerine olan tutkularıyla bir araya gelen kuaförlerin kurduğu bir sivil toplum örgütüdür.

İstanbul Artistik Kuaförler Derneği’nin kuruluş temelleri 1978 yılında ilk kurucu başkan Muzaffer Çapkın’ın salonunda bir kulüp olarak atılmıştır.

2.Başkan olarak Oktay Erkal ilk kuruluş yıllarında destek sağlamış ve 22 Ağustos 1984’te yapılan ilk Genel Kurul’da bayrak Muzaffer Çapkın tarafından Erdem Kıramer’e teslim edilmiştir.

Baykan Savaş’ın ardından göreve gelen Salih Pehlivan başkanlığındaki yönetim ile 1998-2002 yılları HCF Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Yaprakgül, Başkan Yardımcısı Metin Bahçecik, Sayman Osman Özer ile Genel Sekreter Yunus Yurga’nın katkılarıyla Galatasaray’daki daire satılarak 1.Levent’te bulunan şimdiki 2 katlı dernek binasına geçilerek faaliyetlere devam edilmiştir.

2009 yılında dernek binası modernize edilerek, 2010 Yılında yapılan tüzük değişikliği ile derneğimizin ismi Artistik Kuaförler Derneği olarak değiştirilmiş, üyelik bildirgesi oluşturularak tüm Türkiye’den üye kabulüne başlanmıştır.

 

2019 yılında yapılan tüzük değişikliği ile Yönetim Kurulu’nun görev süresi 3 yıla çıkarılmış ve derneğimizin ismi Kuaförler Derneği olarak değiştirilmiştir.

Üye OL!

İster salon sahibi, ister çalışan olarak tüm kuaförler üye olabilir.

Sen de DESTEKLE!

Mesleğini tutkuyla yapan kuaförler arasında yer al ve destek ver.

Burs VER!

Kuaförlüğü meslek olarak seçen öğrencileri destekliyoruz.

Gönüllü OL!

Derneğin çalışmaları içinde görev al, destek sağla!

ARA